videi (videi) wrote,
videi
videi

Для творчих та вагітних


Недавно зустріла свою хорошу знайому, яка зараз чекає дитинку. Я знаю її як натхненну вишивальницю і ,звичайно ж, першим моїм запитанням було, що вона зараз вишиває. Відповідь була дивна: «Нічого. Мені чоловік не дозволяє, бо вагітним не можна вишивати.» Така постановка питання мене вразила і я замислилась, чи має таке твердження якесь підгрунтя. Все-таки ні – ніякого історичного, психологічного чи медичного підтвердження така думка не має.

 

Наші прабабусі і ще їхні бабусі весь вільний час присвячували вишиванню та оздобленню одягу. А особливо, коли це стосувалось народження дитини, адже в той час не було готового дитячого одягу, який можна було піти і купити одразу після пологів. Тому і готувала майбутня мама для дитинки придане власноруч.

І в кожний хрестик вкладала своє побажання бачити дитинку здоровою, розумною, щасливою. І дарувала своїй кровиночці не просто хрестильну сорочечку , а майже молитву за щасливу долю своєї дитини.

 

А згадайте,  що у всі часи  для українців вишивка грала роль оберега.  Це дуже гарна і давня українська традиція – протистояти злу красою.

Я особисто пригадую своє перше враження про вишивку. Саме враження, а не спогад. Тому що в часи мого дитинства вишиті серветки в домі були звичною річчю. На початку 90-х ми з батьками поїхали в Ленінград. Нас запросили в гості їх друзі , які для мене були надзвичайно сучасними . Їхня квартира була дуже гарною та стильною. І от на стіні у вітальній на видному місті я побачила вишиту картину. На ній було зображено лелеку з маленькою дитинкою і гілочка бузку. Я була надзвичайно здивована побаченим, адже я в той час аж ніяк не відносила мистецтво вишивки до сучасного. Господиня дому, побачивши мою реакцію, пояснила, що це вишивала її свекруха, коли була вагітна. І я зробила для себе висновок, що для сорокарічного мужчини ця картина має неабияку цінність і бережуть її як спогад про маму, як вдячність їй за подароване життя.

 

А ще вагітність – це прекрасна можливість відкрити у собі майстра. Займайтесь будь-чим : в'яжіть гачком, спицями, малюйте, вишивайте. Така зосереджена творча діяльність   позитивно впливатиме на Ваше самопочуття і дасть Вам можливість налаштуватися на новий життєвий лад . Звичайно, без фанатизму – робіть часті перерви, чергуйте  сидячі заняття з прогулянками. В другій половині вагітності жінки перебувають на піку творчої активності – якраз час відкривати в собі незнані до цього таланти . Існує навіть думка психологів, що заняття творчістю під час вагітності благотворно впливає на розвиток дитини. І висока ймовірність того, що у вашої дитинки з часом виявиться гарний художній смак і прекрасне сприйняття кольорів . І, можливо, з часом Ви зможете  зайнятись зі своєю дитиною цікавими видами рукоділля.

Сьогодні набувають популярності так звані метрики для новонароджених . Це яскраві дитячі картинки, в яких вказується ім'я дитини, її вага при народженні, ріст, час народження та інші бажані дані. Така краса розміщується в дитячій кімнаті . І можна так підібрати сюжет картинки, що, підростаючи, дитинка буде вчити по ній назви предметів, кольори і навіть придумувати разом з мамою історії про те, що ж може відбуватись з героями . Фірми, які займаються виготовленням товарів для рукоділля, пропонують для таких проектів багато гарних і цікавих дизайнів. Можна вибрати на будь-який смак та для любої складності роботи.

Це – одна з наших перших робіт.

 

Така робота «полетіла» в подарунок хлопчику на Кіпр.

 

 На прохання мами такий подарунок для дитинки може підготовити бабуся, сестричка, подруга  або, навіть, майбутня хресна мама.

 

В очікуванні дитини та після її народження батьки докладають усіх зусиль, щоб створити комфортні умови для зростання та виховання своєї дитини. І особливе місце тут займають «подарунки з душею»  - те, що можете зробити тільки Ви, а безцінним воно буде для всіх Ваших нащадків.

 

 

Tags: вишивка для дітей, вишивка і вагітність, метрики для новонароджених, подарунки новонародженим
Subscribe

 • Сорочка для синочка

  Привіт всім відвідувачам нашої сторінки. Сьогодні ми хочемо поділитись з Вами своїми враженнями від роботи нашої постійної відвідувачки пані…

 • Вишита сорочка нашої відвідувачки

  Чому б не вишити на сорочці орхідеї? Чому маки і соняхи можна, а щось екзотичніше ні? А якщо вишити на спині жар-птицю з її розкішним хвостом. А,…

 • Вишитий піднос

  Привіт усім, закоханим у вишивку. Кожного разу ми отримуємо неабияке задоволення, коли наші відвідувачі приходять до нас з ідеями і нам вдається…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment